godz.: 10:42, 30 marca 2023

Strona główna


basen@crwis.strzelceopolskie.pl

 
Witamy

Akademia wodna działająca przy Centrum Rekreacji Wodnej i Sportu „Strzelec” oferuje szeroki wachlarz usług w zakresie nauki pływania.

Zapraszamy na zajęcia dla:
 • dzieci w wieku przedszkolnym (nauka pływania)
 • dzieci i młodzież w wieku szkolnym (nauka i doskonalenie pływania)
 • dorosłych (nauka i doskonalenie pływania)
 • lekcje indywidualne.
   
Jak zapisać się na kurs?

Zadzwoń pod nr tel.: 77 410 94 24
Tam przydzielą Cię do odpowiedniej grupy.
 
Co zabrać ze sobą na kurs?
Strój kąpielowy przylegający do ciała, czepek oraz dobre chęci.

Oferta
Zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym 5-6 lat.

Zajęcia w wodzie to doskonała zabawa dla Twojego Malucha ! Woda rewelacyjnie wpływa na ogólny rozwój dzieci, dodatkowo relaksuje je zarówno fizycznie jak i psychicznie. W opinii rodziców dzieci lepiej jedzą, znakomicie śpią i rozwijają się szybciej, niż ich rówieśnicy nie uczęszczający na basen.
 
Zajęcia dla tej grupy wiekowej odbywają się w komfortowych dla nich warunkach - w basenie o długości 16 m, głębokości od 0,6- 1,1 m i wodzie o temp. 31 stopni pod opieką wykwalifikowanych instruktorów, którzy przez całe zajęcia przebywają z Twoją pociechą w wodzie. Na tym etapie nauki oswoimy Twojego Malucha  z wodą, nauczymy go zanurzać głowę, skakać oraz poruszać się w wodzie na brzuszku i pleckach z użyciem różnorakiego sprzętu, nie tylko pływackiego. Zajęcia oswajające prowadzone są głównie metodą zabawową.
 
Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym
(nauka i doskonalenie):

Jeżeli Twoje dziecko potrafi już poruszać się w wodzie pomożemy mu w doskonaleniu nabytych umiejętności. W zależności od poziomu wtajemniczenia będziemy „podnosić poprzeczkę” w „małym” basenie (16 m), gdzie woda jest cieplejsza i płytsza (31 st, od 0.6 – 1,1 m głębokości). Dzieci na tym poziomie będą uczyły się samodzielnie poruszać na plecach i brzuchu - bez pomocy sprzętu pływackiego.

Dla bardziej zaawansowanych proponujemy zajęcia na „dużym” basenie (25 m dł. i 1,2-1,8 m gł.) gdzie rozpoczniemy naukę pełnymi stylami pływackimi. Istnieje także możliwość uczestniczenia w zajęciach indywidualnych, na których nasz instruktor poświęci całą uwagę tylko Twojemu dziecku.

Zajęcia dla dorosłych
Jeśli nie umiesz pływać lub chciałbyś doskonalić swoje umiejętności to dobrze trafiłeś! Program zajęć, który Tobie oferujemy łączy przyjemne z pożytecznym: odpręża, relaksuje, koi nerwy, pozwala spalić zbędne kalorie i modelować sylwetkę. Korzystnie wpływa na nasze zdrowie, pobudzając krążenie i wzmacniając mięśnie bez obciążania układu kostnego. Pozwala na poprawę lub utrzymanie zadowalającego poziomu wydolności organizmu oraz zmniejszenie nasilenia "frustracyjnego" stresu psychicznego.

Zajęcia są zindywidualizowane, dostosowane do umiejętności, wieku i sprawności psychofizycznej uczestników. Prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów pływania w 8-10 osobowych grupach na basenie 25 metrowym o głębokości 1,2m - 1,8m w wodzie o temperaturze 28 stopni.

Jeżeli jednak na „dużym” basenie nie czujesz się pewnie lub woda jest dla Ciebie zbyt zimna, istnieje możliwość uczestnictwa w zajęciach indywidualnych (sam na sam z instruktorem) na basenie 16m o głębokości 0,6-1,1m.

Program nauki pływania obejmuje: 
 • ćwiczenia wypornościowe
 • ćwiczenia oddechowe
 • ćwiczenia napędowe
 • ćwiczenia zwiększające możliwości aerobowe organizmu oraz korygujące wady postawy
 • naukę wszystkich czterech stylów pływackich oraz startów i nawrotów:
  • grzbietowy (grzbiet)
  • klasyczny (żaba)
  • dowolny (kraul)
  • motylkowy (delfin)
Cena zajęć grupowych:
 
14 zajęć x 23 zł  =  322 zł za cały kurs. Czas trwania pojedynczych zajęć  45 min.

W ofercie posiadamy usługę indywidualnej nauki pływania.
 • Cena zajęć dla 1 osoby: 50 zł - 45 min.,
 • Cena zajęć dla 2 osób: 40 zł - 45 min.,
Nauki pływania jest prowadzona przez instruktorów zatrudnionych w CRWiS „Strzelec”.
Informacja i zapisy:
tel. :  77 410 94 24
e-mail: basen@crwis.strzelceopolskie.pl
Pliki do pobrania: