godz.: 10:27, 30 marca 2023

Strona główna


basen@crwis.strzelceopolskie.pl


29 grudnia 2011 roku Gmina Strzelce Opolskie oddała do użytku krytą pływalnię, która była marzeniem zarówno starszych, jak i młodszych mieszkańców gminy i regionu.

W obiekcie zostały zastosowane urządzenia najwyższej jakości. W podpiwniczeniu znajdują się pomieszczenia techniczne, przeznaczone między innymi na urządzenia technologii uzdatniania wody basenowej, centrale wentylacyjne oraz rozdzielnie niskiego napięcia.

Przed obiektem zostały wybudowane drogi dojazdowe, chodniki i parking na 140 miejsc. Obiekt ma basen sportowy z powierzchnią lustra wody 405 m2 o wymiarach 25×16 m i głębokości od 1,2 do 1,8 m, zgodnie z wytycznymi FINA.

Basen ten uzyskał homologację PZP, co umożliwia przeprowadzanie oficjalnych zawodów sportowych. Drugi basen będzie pełnił rolę basenu do nauki pływania. Jego powierzchnia wynosi 95 m2 a wymiary – 15×6,33 m. W basenie tym jest zlokalizowana strefa z atrakcjami (dysza do masażu ściennego, gejzer powietrzny oraz ławka rurowa z napowietrzaniem). Niecki basenowe i wyposażenie są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej.

Istotnym elementem z punktu widzenia zarówno komfortu użytkowników, jak i obsługi basenu jest tzw. ESOK, czyli Elektroniczny System Obsługi Klienta. Zamontowano nowoczesny i funkcjonalny system umożliwiający wybór przez użytkownika dowolnej wolnej szafki w przebieralni.

ESOK jest wyposażony w dwie bramki typu triod: wejściową i wyjściową oraz jedną bramkę uchylną dla osób niepełnosprawnych i grup zorganizowanych. W hali basenowej i przebieralni zainstalowano czytniki, na których klient może sprawdzić numer wybranej szafki oraz stan swojego konta.

Każdy z użytkowników otrzymuje w kasie identyfikator zbliżeniowy (zamontowany na specjalnym pasku do zapięcia na rękę) wyposażony w nowoczesny i bezpieczny transponder. System umożliwia kompleksowe rozliczenie klienta oraz pełną kontrolę jego ruchu w obiekcie. Specjalne oprogramowanie umożliwia generowanie raportów w dowolnym zestawieniu.