godz.: 18:36, 22 maja 2019

Strona główna


basen@crwis.strzelceopolskie.pl
AQUA FITNESS
Szanowni Państwo serdecznie zapraszamy na precyzyjnie opracowany i przygotowany program zajęć w wodzie pod nazwą AQUA FITNESS. AQUA FITNESS to kompleksowy trening naszego serca oraz układu oddechowego i mięśniowego, który jest przeznaczony dla każdego, niezależnie od wieku, płci, sprawności fizycznej i umiejętności pływania. Zajęcia w wodzie są połączeniem różnych elementów pływania oraz gimnastyki.

Niezwykłymi zaletami wyróżniającymi aqua fitness od innych znanych formy fitnesu są mało doceniane właściwości środowiska wodnego (tj. ciśnienie hydrostatyczne, gęstość wody, siła wyporu), dzięki którym możliwe jest przeprowadzenie bardzo efektywnego, a przy tym niezwykle bezpiecznego treningu w wodzie. Dzięki powyższym właściwościom wody, zajęcia aqua fitness charakteryzują się najniższym poziomem obciążenia stawów kręgosłupa oraz układu kostno-więzadłowego wśród wszystkich innych rodzajów ćwiczeń.

W związku z czym fitness w wodzie polecany jest również osobom, które ze względów zdrowotnych nie mogą uczestniczyć w tradycyjnych formach zajęć ruchowych na lądzie.

Najważniejsze korzyści z tego rodzaju zajęć to:
  • wzmacnianie układu mięśniowego,
  • poprawa ogólnej wytrzymałości
  • spalanie tkanki tłuszczowej.
  • poprawa zakresu ruchu w stawach,
Wzbogaciliśmy naszą ofertę o nowe formy zajęć aqua-fitness:

AQUA–GYMSTICK
Gymstick jest przyborem składającym się z połączenia laski gimnastycznej z gumami do ćwiczeń, na których końcach znajdują się pętle do zaczepienia o stopy. Trening z pomocą gimstick wpływa na ogólną sprawność i kondycję fizyczną. Wszechstronność ćwiczeń z wykorzystaniem tego przyboru pozwala rozwinąć wszystkie partie mięśniowe, poprawić zwinność, koordynację.

HYDROCYCLING
to forma zajęć o charakterze wytrzymałościowym realizowana w wodzie na specjalnych rowerach. HydroCycling jest oryginalną wszechstronną metodą treningu kolarskiego realizowanego w środowisku wodnym, poprawiającą kondycję fizyczną oraz wspomagającą spalanie tkanki tłuszczowej.

Zajęcia prowadzone są na specjalnie skonstruowanych rowerach stacjonarnych zanurzonych w wodzie. Pozwala to uczestnikom zajęć kontrolować poziom wysiłku, a jednocześnie odczuwać przyjemność i wzmacniać motywację do ćwiczeń w grupie.Ta forma ruchu, charakteryzująca się niewielkimi wymaganiami koordynacyjnymi i choreograficznymi, jest polecana dla wszystkich, szczególnie dla osób pragnących podnieść swój poziom sprawności fizycznej na wyższy poziom, a także dla osób po operacjach, otyłych, starszych, dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych.

Cena zajęć według aktualnego cennika
Zajęcia są prowadzone przez instruktorów zatrudnionych w CRWiS „Strzelec”.
Informacja:
tel. 77 410 94 24 (poniedziałek – piątek 8.00-16.00)
e-mail: dyrektor@crwis.strzelceopolskie.pl
zapisy w kasie
Pliki do pobrania: